HealthTalkie

Talk About Health and Its related Topics

2013 Yılında Sakatlık Indirimi Başvurusu Yapanlar, Sonuçlananlar..?

by BODO
arkadaşlar 2013 yılındaki ankara sürecini bu başlık altında paylaşalım lütfen .2013 yılında ankaradan raporu gelen ve dönen var mı?

• benim döndü .eksik bulgular altında şeker in tipi ,akş,gibi bunları istedi ankara.tekrar heyete girdim.endk sefk ettiler 1 ay sıra bekledim.%64 olan raporuma %67 olarak tekrar cıkardılar.evrak gitti 2 hafta oldu bekliyorum
    - tamer1959, 4 years ago
  • benimde raporum geri döndü tekrar hastaneye gönderildim ek yazı ve kulak ölçüm sonuçlarını istediler 1 ay oldu gönderdim 15 gün önce sağlık kurulunu aradım baş hekim emekli olduğundan raporlara bakılamıyor dediler mart,ın 15 de tekrar aramamı söylediler.bu numaradan ulasabilirsiniz 03124153206
    - zerewx, 4 years ago
  • benim de raporum tatmin olmadığı gerekçesiyle geri döndü üç ay beklemişti bir üç ay daha bekleyeceğim anlaşılan
    - santral, 4 years ago
  • ben 3 aydır bekliyom banada ortopedi doktoru yok dediler martın 15inden sonra arayın dediler,koskoca devlet bi dr atayamıyor,yerine bakacak bi yedek yada bi başka dr nasıl olmaz hayret edilecek bişey..kim düşünür 3 ay 4 ay bekleyen engelli vatandaşı....!
    - safran_sahin, 4 years ago
  • 2012 kasımda verdim hala yok nisanı bulur diyorlar bekliyoruz..zavallı devlet ne diim
    - berkemeteatasoy, 4 years ago
  • bende aralıkta verdim,sizinde mi ortopedik teslim budak kardeş.... ortopedi doktoru atanmamış güya.hayret bişey bimere şikayet ettim araştırma yapıyoruz diye cvb yazmışlar...
    - safran_sahin, 4 years ago
  • arkadaşlar ef35 kalp yetmezliği + hiper tansiyon+tıp 2 şekerden ankaradan raporu onaylanıp gelenler var mı ben bunlardan % 64 heyet raporu aldım ankarada düşürülür mü yada iptal edilir mi

arkadaşlar yeni sağlık bakanından çok umutluyuz inş adam gelir gelmez sağlık bakanlığından ayrılan dr ları geri getirme çabasına girdi inş başarılı olurda giden drlar geri gelir ve dr bolluğu olur.şuanda hükümet çoğu hastanede ithal dr larla çalışıyor.bir ithal etmediğimiz o vardı oda elhamdülillah onuda yaptık.büyük devletiz ya:))
    - BODO, 4 years ago
  • kalp hastalığm dan dolayı 43 olan raporu ankara aynen onayladı. kalp hastalığını onaylıyor lar yeterki raporlarda eksik olmasın
    - sitkimy, 4 years ago
  • Sıtkı kardeş senin kalbe operasyon falan yapıldımı neyin vardı açıklarsan sevinirim birde evrak olarak oraya neler gönderdinki onaylandı ki bilelimde bizde ona göre davranalım
    - BODO, 4 years ago
  • benimde henüz cvp gelmedi...aralık 2012 de gitti ortepedide var rapordan ondan herhal
    - ozi09, 4 years ago
  • arkadaşlar bu durumu sitemize yazdığımız kadar bimer'ede yazalım ne kadar çok arkadaşımız yazarsa o kadar cabuk ilgilenileceğini düşünüyorum
    - hunterrock11, 4 years ago
  • Biraz önce aradım, telefonda ki kadın raporumun onaylandığını ve iş yerine postaladıklarını söyledi. Ben başvuruyu Aralık 2012 de yapmıştım.
    - cefri, 3 years ago
  • 8 noya kadar gittim halen muhattap buamıyorum saçma bir çelişki bu
    - In Tıme, 3 years ago
  • vergi indirimi için aldığım üniversite raporum hakem hastane olarak yani göndermiştim.düşürülünce bursa vergi mahkemesine dava açtım ankara vergi mahkemesini ilgilendiri dediler.artık dosya ankara mahkemesinde..bu süreci yaşayan var mı acaba yardımcı olsun.
    - ural25, a year ago
  • Awnin işin zor ankarada olması sebebi ile çünkü mahkeme seni adli tıpa sevk edecek duruşmalar falan gerçekten zor.ankarada yetkisizlikten bursaya yollayabilir geri
    - BODO, a year ago
  • anjiyo oldum stent takıldım . tansiyon artı kolestrol artı piskolog dan 30 10 10 ortalaması 43 olan bir rapor çıktı raporum da sürekli yazıyor vergi indirimi aldım
    - sitkimy, a year ago
  • 2012 kasım da gitti hala bir cevap yok bimere yazdım evrağınız burda heyete girecek falan yazmişlar aynı tas aynı hamam vergi dairesine sordum aynı cevap yok bekleyeceğiz mecburen
    - sukru345, 11 months ago
  • Ben 2012 ekimde tekrar heyete girdim aralıkta bakanlığa göndermişler 2 aydır oradan maliyeye gelmesini bekliyorum. :mad:
    - apprentice, 11 months ago
  • benimde aralıkta gitti hala ses yok,neymiş efendim martın 15nden sonra ortopedi dr u atanacakmışta nisanda filan arayın diyolar, nasıl iştir bu uganda da bile devlet işleri bizden hızlı yürüyordur....
    - safran_sahin, 11 months ago
  • arkadaşlar bu gün öğrendim istanbul gelirler idaresinden raporum geçen ayın 18 de çıktı mart 6 da ankara giriş yaptı kısa bir süre gibi geldi burdan okuduklarıma göre inş sonuçta kısa bir sürede çıkar
    - BODO, 10 months ago
  • arkadaşlar bu gün öğrendiğime göre kurul toplanıyor muş raporlarla ilgili bilgileri paylaşmaya devam edelim lütfen
    - BODO, 9 months ago
  • Maliye Bakanlığından Raporum %76 olarak gelmişte Bunun bana negibi faydası olacak arkadaşlar bilen cevaplarsa sevinirim..:confused:
    - koksallar58, 8 months ago
  • çalışıyorsan vergi indirimi alacaksın -eğer şartların uyuyorsa emekli olacaksın
    - BODO, 8 months ago
  • var mı arkadaşlar bu ay sonucu belli olan ya da sağlık kuruluna ulaşabilen...
    - safran_sahin, 6 months ago
  • benım raporumda 1 şubat 2013 de ankaraya gıttı bakalım ne olacak.zıhınselden f38 verdıler tedavıyle kısmen duzelen depresyon dan %40 h53 gormeden bır goz protez gorme sıfır %20 verdıler raporumun suresı 1 yıllık bakalım vergı ındırımı alabılecekmıyım .dagha oncede yolladım %42 gerı geldı %32 ıle. ondada depresyon ve gorme dıyordu ınsallah dusurmeden sureklı vergı ındırımı alabılırım kısmetse
    - murat1453, 5 months ago
  • Bende şubat 14'de vergi indirimi başvurumu yaptım bağlı bulunduğum vergi dairesi ankaraya yolladığını söyledi... Henüz oradan bir cevap gelmemiş... Forumda okuduklarıma göre sanırım 2 -3 ay bekleyeceğiz...
    - <<ömür>>, in a month
  • evet doğrudur benim 2.5 ayda falan geldi cevap...
    - akcay87, in a month
  • arkadaslar saglık kurulu bugün toplandı bilginiz olsun..
    - zerewx, in a month
  • arkadaslar 1 haftadır arıyorum kımse cıkmıyor telefona aradıgınız abone cevap vermıyor sonra arayın dıyor her aradıgımda bılgısı olan varsa lutfen yazsın kolay gelsın
    - murat1453, in a month
  • arkadaslar cuma günü ankara saglık kurulunu aradım ortopedi doktoru yok ortopedi rahatsızlığı olanların raporları bekletiliyor.bilgi almak isteyenler 03124153218 bu numarayı arasınlar ısrarla arayın cevap veriliyor. hoşça ve dostça kalın
    - zerewx, in 2 months
  • tam 3 aydır ortopedi dr u yok diye oyaladılar,martın 15nde güya atanıyordu hala mı atamamışlar uganda mı ya burası hiçmi yedeği filan yok nasıl iş bu arkadaş....bi imza için 3 aydır emekli maşımızı kestiler,muz cumhuriyetinden bi ortopedici atanacakta biizm rapora bakacaklar yazıklar olsun binlerce kez yazıklar olsun engellilere bu eziyeti çektirenlere,ALLAH bildiği gibi yapsın
    - safran_sahin, in 3 months
  • Merhaba Arkadaşlar,
    2010 yılında çıkarttığım %66(yüzde atmışaltı) oranındaki raporumla Şubat 2012 deki vergi indirimi başvurum Haziran 2012 de oranın %36 (yüzde otuzaltı) ya düşürülmesi sonucu reddedildi. Ben de bu redde itiraz ettim. Bana başka hastalıklarımın olması durumunda yeni bir rapor alarak tekrar müracat edebileceğimi bildirdiler. Ben de öyle yaptım. 2 hastalıktan aldığım %50 (yüzde elli) oranındaki raporumla Kasım 2012 nin başında tekrar Ankara'ya vergi indirimi için başvurdum. Başvuralı 4,5 ay olmasına rağmen doktor olmamasını bahane edip sonuçlandırmadılar hala başvurumu. Doktor yokluğunu telefondan öğrenmiştim. Ama yaklaşık 1 aydır merkez kurul telefonlarına (0312 415 3202-03-04-05-06) ulaşamıyorum.
    Bu telefonlara ulaşabilen var mı? Ya da sizlerin vergi indirim talebinizi takip edebildiğiniz başka bir telefon numarası ya da yöntem var mı?
    Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
    - herkul_03, in 3 months
  • Hayır yok kardeşim aynı telefonlardan takip ediyoruz

Arkadaşlar 2013 şubat ve mart aylarında ankaradan raporu sonuçlananlar lütfen paylaşsın.kurul toplanıyormu toplanmıyor mu bilgisi olanlar paylaşsın lütfen
    - BODO, in 3 months
  • Tekrar Merhabalar,
    Sonunda bugün ulaşabildim Ankara'ya. (0 312 415 3218 nolu telefondan)
    Vergi indirim talebim %47 ile onaylanmış. 1 yıllık mücadelem olumlu sonuçlandı Allah'a şükür. Darısı Ankara'dan haber bekleyen tüm kardeşlerimin başına...
    - herkul_03, in 3 months
  • senin adına sevindim herkül kardeş bende aralıktan beri bekliyorum ortopedi dr u yok diye oyaladılar,senin hastalıkların arasında varmıydı ortopedik bi durum saygılarımla .........
    - safran_sahin, in 4 months
  • kızımın özürlü raporu %78 ne kadar vergi indirimi alabilirim arkadaşlar...
    - ismail bayatlı, in 5 months
  • az once ankarayı aradım raporum cıkmasıs dedıler yazısma degısmıs o yuzden yavas ılerlıyormus 15 bın dosya varmıs o yuzden yavas ılerlıyor dedıler 20 gun sonra tekrar arayın dedıler su an eskı dosyaları ıncelıyorlarmıs bılgınıze arkadaslar
    - murat1453, in 6 months
  • arkadaşlar 2012 aralık ayı raporları henüz bitmemiş ve şuanda 14000 rapor birikmiş öyle anlaşılıyorki raporlar en az 4-5 ayda gelecek bu sorunu bimere şikayet edelim
    - hasan kayı, in 8 months
  • arkadaşlar benim raporum oran düşürülmeden onaylanmış bugün öğrendim.sonuç bekleyen arkadaslar bu numaradan bi sorun 03124153317
    - zerewx, in a year
  • hayırlı olsun ufuk kardeş,ortopedik durumun varmıydı ?
    - safran_sahin, in a year
  • ufuk arkadaşım detaylı yazsana raporun hangi hastalık ve oranları kapsıyordu oranları ve rapor oranın kaçtı. bende raporun onayını bekliyorum ortopedi doktoruda görmeli eğer daha atanmadıysa işimiz var bekle dur :( öyle değilmi safran_şahin kardeşim birilerinin keyfi gelecek ve biz mağduruyetimizden kurtulacağız. rabbim bunların eline düşürmesin insanı bende telefonla aradığımda 14.000 dosya olduğu ve 20 gun sonra tekrar arayınız dediler bilahere söylenicek okadar çok şey varki bu durum hakkında ne tarafa seslenelim bilmiyorum ama ses çıkmassa bişeyin olacqağı yok gibi görünüyor sevgilerimle
    - hunterrock11, in a year
  • doğru söylüyorsun mert tekin kardeşim 3 aydır keyiflerini bekliyorum hep aynı mazeretler önce başhekim atanmadı dediler sonra yazışmalar değişti sonra da ortopedi doktoru atanmadı şimdide 14bin dosya birikmiş,koskoca devlet bi dr bi başhekimi 3 aydamı atıyor bu kadar lakaytlık olur mu mert kardeş,heryere yazdım sonuç hep aynı bekle bekle bekle,rabbim hiç bi arkadaşımızı bunların eline düşürmesin diye dua ediyoruz ama engellyiz.... sevgilerimle.
    - safran_sahin, in a year
  • arkadaslar benim özür oranım %63 vücut fonksiyon kaybı %51 işitme azlığı %16 yineleyici depresyon %30 sağ donör nefrektomili %10 L5 S1 hernisi %7 benim raporum kasım 2012 gönrerildi ankaraya arkadaslar

benim sahsi fikrim doktor olmadıgına ben inanmıyorum insanları oyalama taktikleri hergün aradım ankarayı sonuç her aramamda daha bakılmadı 1 hafta sonra arayın dediler 22.03.2013 de saat 11 de aradım bayan raporuna daha bakılmadı dedi aynı gün öğleden sonra tekrar aradım bayan cıktı biraz sitem ettim 5 aydır rapora bakılamazmı dedim tc yi istedi raporun cıkmış dedi 51 oranla nasıl bir çelişkide kalıyor insan sabah cıkmamış öğlen cıkmış.hergün arayın ankarayı yılmayın.ben devamlı 03124153218 aradım
    - zerewx, in a year
  • BODO;
    arkdsm bn rapourumu yenı aldım bu ankaraya gonderme meselesını bana acıklarmısınız yuzde 40 aldım nasıl gonderıyonuz ne ıcın
    - gastauskas87, in a year
  • akın kardes raporu alırken vergi indirimi istediysen zaten raporun ankara ya gönderilir

akın kardeş sibis ten takip edebilirsin vergi indirimi istediysen.
    - zerewx, in a year
  • Gastauskas87
    raporunu sevklemi aldın yoksa kendin mi müracat edip aldın detayları yazarsan sevinirim.ancak o şekilde anlata bilirim
    - BODO, in 2 years
  • BODO;
    vergı daıresıne basvurdum ordan sevk ettıler ve muayene sonucu yuzde 40 heyet raporu aldım kımlık kartımı mı eshot kartımı cıkardım okdr

zerewx;
    vergı ındırımı yazıo raporumda ama bana demedıler gonderdık felan elıme verdıler cogalttım okdr

kardes bıde sıbıs den bakdım hastahneye sevk edıldı rapor beklenıo dıo sanırım benım aldıgım raporu tekrardan vergı daıresıne goturmem gerekıo
    - gastauskas87, in 2 years
  • slm ortabedi rahatsızlıgı olupta 2013 rapor alan arkadaşlar vergi indirimi onaylanan varmı içinizde yoksa pizim raporlar hali ne olacak:confused:
    - kader1, in 2 years
  • ortapedi vardı raporumda bugün netice geldi arkadaşlar 47 yle giden raporum 34 le geri gelmiş..ankaradan ne yapacağız şimdi =(

ve arkadaşlar ben ne yapacam sürekli 47 lik raporumda geçerliliğini kaybettimi ..ne yapabılırım yol gösterebilirmisiniz
    - ozi09, in 2 years
  • Aldığın hastane bağlı bulunduğun vergi dairesine gönderecek vergi daireside ankaraya yollayacak yani senin bundan sonra yapacağın tek şey beklemek
    - BODO, in 2 years
  • arkadaşlar 2013 yılı içerisinde ankaraya raporu gidip sonuçlanan ve ortopedik sonuçlarda alan varsa lütfen paylaşsın bak hala bir bilinmezlik var ortopedi dru var mı yok mu diye raporlarda ayrıtılarıda paylaşalım lütfen
    - BODO, in 2 years
  • slm olcay kardeşim,bende tam 3 aydır sadece ortopedik sonuç bekledim,her aradığımda dr atanmadığını bir ay sonra tekrar ara filan diye söylenmişti bunu her defasında forumdada dile getirrmiş bimeer filanda 3 ay önce dilekçe yazmştım,çok değil 3 gün önce 03124153317 nolu tlfu aradğımda oradaki bayan raporumun 1 ay önce gönderlidiğini söyleyince büyük bi şaşknlık geçirdim 3 ay boyunca sürekli e devletten ve evrak takipten takip ettiğim halde herhangi bi bilgi yoktu benim gittiği gibi aynen onaylanmış sizde bu numaradan sorabilirsiinz çok yardımcı oldu bayan memur,inş. rabbim emelinize ulaştırır,saygılarımla..........
    - safran_sahin, in 2 years
  • benim geldi arkadaşlar ortepedi doktoru var sanıyorum bende vardı çünkü ama sonuç olumlu gelmedi düşürmüşler...yakında sizinkide gelir sanırsam
    - ozi09, in 2 years
  • özlem seninki ne kadar sürede geldi ve kaç tan kaça düşürmülşer
    - BODO, a year ago
  • BODO valla benim rapor 12 2012 de gitti geçen salı elime ulaştı sonuç 47 le gitti 34 le gelmiş... şimdi tebligatı bekliyorum ..nasıl itiraz etmeli ne değişir hiç bilmiyorum..
    - ozi09, a year ago
  • özlem sonuç geldiğinde itiraz et maliyeye seni hakem hastaneye sevk ederler ordan yeniden rapor alırsın
    - BODO, a year ago
  • valla hakem hastaneyede bi arkadaş gitmiş geçen söyledi muayne bile etmeden oran vermişler onada itiraz etmiş falan filan...bilmiyorum bekleyip görelim
    - ozi09, a year ago
  • arkadaşlar benim raporum onaylanmış ankarada ortopedi ile alakalı idi samsun a gönderildi dedi samsunu aradım raporum yüzde 60 olarak onaylanmış iş yerine gönderilecekmiş acaba banada bir örneği verilecekmi.darısı bekleyenlerin basına.
    - sukru345, a year ago
  • şükrü senin elinde hastanenin onayladığı rapor olması lazım onunla halledeceksin işlerini
    - BODO, 9 months ago
  • olcay kardeş samsun a gelmiş rapor dediğim gibi 60 olarak işyerine yolluyacaklarmiş,gelirsen noter onaylı nüshasını alabilirsin dediler,bordrolarda vergi indiriminin uygulandığını nasıl anlayacağız.
    - sukru345, 9 months ago
  • şükrü hangi ayda göndermiştinde geldi indirim falan olmuşmu hastaneyle kurul arasında açıklama yaparmısın .ayrıca bordroda indirim hanesi olarak göreceksin imzalarken
    - BODO, 9 months ago
  • kasım 2012 de eksikleri tamamlatıp göndermiştim cuma günü ank. aradım numaranın birini düşürdüm tesadüfen genelde bakmıyorlarya samsuna gönderilmiş cevap denildi aradım yüzde altmış aynen onaylanmış,daha raporumu görmedim inanasım gelmiyor ama toplamda on ay falan oldu gitti geldi eksık evrak olayı gidip bir örneğini alacam .
    - sukru345, 9 months ago
  • hayırlı olsun kardeşim
    - BODO, 6 months ago
  • 2001 tarihli SÜrekli %65 raporum var.Özel bir şirkette özürlü kadrosunda çalışıyorum.Bu yıl emeklilik sürem doluyor bir kaç ay önce hazırda bulunsun diye vergi indirim raporu için izmir-bozyaka hastanesine maliyeden sevkimi yaptırdım.Rapor alım süreci sonunda Bana %16 rapor verdiler.Ne diyeceğimi ne yapacağımı şaşırdım.İl sağlık müdürlüğünü arayıp itirazı nasıl ve nereye yapacağımı sordum.Bana verilen raporun aslının Ankaradan geldikten sonra itiraz edebileceğimi söyleyerek beklememi söylediler.Ancak 4 ay oldu halen gelen bişey yok.Şimdi sırasıyle ne yapmalıyım Lütfen bir yol gösterin.(Köşe tümörü ameliyatı sonrası sağ kulağımı tamemen sağ gözümü kısmen kaybettim.yüz felci fasial paralizi var.)
    Fatih AKTÜRK
    - FATİH AKTÜRK, 6 months ago
  • Arkadaşlar dün aradım ankarayı 1. Ay raporları yazılıyormuş haberiniz olsun
    - BODO, in 7 months
  • arkadaşlar benim raporum istanbula geldi vergiden %40 ankaradan onaylandı işyerine gelmesini bekliyom 3 ay içinde geldi raporum
    - tuncay28, in a year
  • Arkadaşlar 2013 yılında ankara sağlık kurulundan raporu gelenler lütfen paylaşsın eksiklerini falan söylesin
    - BODO, in a year
  • Arkadaşlar,

alınan raporları artık ankara onaylayacak, düşürmeye yetkisi yok gibi haberler çıkmıştı Hatta ali tezelde bunu köşesinde yazmıştı

Bu haberlerden sonra rapor oranı düşürülen oldumu ?
    - yesil_izmit, in a year
  • Hala gelecek raporum bekliyorum.12.02.2013 hala gelmemiş kocaelide oturuyorum ARALIKTA BAŞVURU YAPANLARIN dahi gelmemiş arkadaşlar söylenen bu ne kadar doğru bilmiyorum.
    - serkanmalkoc, in a year
  • Bende 04.01.13 te BLK vergi dairesine verdim raporumu. Hala cevap gelmedi.
    - karademir10, in a year
  • Arkadaslar malum Vergi indirimine basvuruda bulunduk benim 6 ay oldu daha heyete bile girmemiş sans eseri ankara maliyesini telefonunu dusure bildim.
    benim gibi bekleyen bir cok arkadasım vardı acaba OLUMLU-OLUMSUZ cevap alabilen oldumu cok merak ediyorum.
    neden bu kadar uzadı ki .... :(
    - muhabetci, in a year
  • evet ankara 1.vergi mahkemesinden
    size daha sonra burdan dva no sunu yazarım
    - yusuftuana, in a year
  • Nisan ayı içinde başvuran oldu mu vergi indirimi için ?
    - Danua., in a year
  • ben 4 Nisan 2013 de vergi indirimi için maliye'ye başvuru yaptım.. maliyedeki memur elimdeki 2007 tarihli sürekli olan %96 (ortapedik) raporumu kabul etmedi. git yenisini çıkart dedi.. bunun üzerine tekrar rapor için başvuru yaptım 18 Nisan 2013 de rapor sonuçlanmış oran yine %96 ne yazikki halen sakatmışım pek bir şey değişmemiş memur bende ne gördüyse belkide umut etti bu oğlan düzelir diye :) yazık.. şimdi raporun akibeti hakkında son durumu maliye verecek rapor oranı düşermi aynımı kalır ilerki günlerde görecez ilk fırsatta paylaşırım..
    - Durakoglu, in a year
  • Arkadaşlar, merkez Sağlık Kurulu tarafından özürlü sağlık kurulu raporundaki özür oranınız düşürüldüğünde ya da başka deyişle yeniden belirlendiğinde BİMER'e (Başbakanlıka, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına, Sağlık Bakanlığına vs) şikayette bulunun, bilgi edinme kapsamında soru sorun. En azıından yeni bir yol deneyelim. Kurumları rahatsız edelim.
    Bu durumdan rahatsız olduğumuzu ve tek muhatap olarak maliyeyi almayacağımızı bu işin sorumlularının farkında olduğumuzu bilsinler. Şikayet etmek yanında aslında bilgi edinme kapsamında aşağıda hazırladığım metni gönderebilirsiniz. gelen cevaba göre bir başka yol bulmaya çalışırız o zaman da.
    Önemli olan onları rahatsız etmek zaten. yeni düzenlemeler yapılmasını sağlamak bu şekilde...

"Elimdeki xx.xx.xx tarihli rapor, özürlü sağlık kurulu raporu vermeye yetkili xxxxxxxxxxxxx hastane tarafından ÖZÜRLÜLÜK ÖLÇÜTÜ, SINIFLANDIRMASI VE ÖZÜRLÜLERE VERİLECEK SAĞLIK KURULU RAPORLARI HAKKINDA YÖNETMELİK'e göre düzenlenmiştir. Bu Yönetmelik 31/12/1960 tarihli ve 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu'na dayanılarak hazırlanmıştır.
    Aynı şekilde bu Yönetmelik, "MADDE 15 – (1) 193 sayılı Gelir Vergisi Kanunu hükümlerine göre, sakatlık indirimine esas olmak üzere düzenlenen raporlarda, raporu düzenleyen sağlık kuruluşu tarafından işverenin bulunduğu yerdeki il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulu raporu esas alınır." demektedir. Bu şekilde il defterdarlığına gönderilen özürlü sağlık kurulunun esas alınması gerektiğini belirtmektedir.

Ayrıca ilgili Yönetmelik, 193 sayılı Kanun 31. maddesinden yararlanmak için verilen sağlık kurulu raporları için merkez sağlık kurulunun nihai karar verme yetkisinden bahsetmemiştir.
    Aksine ilgili yönetmelik, Özürlü sağık kurulu raporlarına itiraz kapısını açık bırakmış ve kurumlar isterlerse İl Sağlık Müdürlüğüne itiraz edebilir demiştir (MADDE 10 – (1) Özürlü sağlık kurulu raporuna; özürlü, velisi veya vasisi veyahut raporu isteyen kurum tarafından itiraz edilebilir. İlgililer itiraz dilekçesi ve ilk özürlü sağlık kurulu raporunun tasdikli bir örneği ile birlikte, bulunduğu ilin sağlık müdürlüğüne başvurur.)

Tüm bunlara dayanarak Merkez Sağlık Kurulunun özürlü sağlık kurulu raporumdaki oranı kabul etmeyip yeniden belirlemesini ve düşürmesini bahsettiğim bu yönetmelik hükümlerini yok sayan bir uygulama olarak görüyorum.
    Eğer bu Yönetmelik hükümleri işe yaramıyorsa ve vergi indirimine esas olarak Merkez sağlık kurulunun yetkisi varsa ve nihai kararları belirleme yetkisi merkez sağlık kuruluna aitse o halde bu yönetmelikte niçin bahsedilmedi?
    Böyle nihai karar verme yetkisine dair bir ibare bile geçmiyorken merkez sağlık kurulunun bu kararlarını keyfi olarak değerlendirmem kaçınılmaz olacaktır.

Vergi indirimi için esas alınan özürlü sağlık kurulu raporlarında nihai karar verme yetkisi, bu bahsettiğim ilgili Yönetmelik kapsamında değil midir?
    Tarafıma yazılı olarak bilgi verilmesini arz ederim."
    - Kalem, in 2 years
  • kalp ten yuzde atmıs rapor aldım yanı vergı ındırımınden yaralanmak ıcın ıkıbucuk ay oldu ne zaman gelır raporun sonucu kalpten sonucu bellı olan arkadaslar varmı

ızmırde hastene katıpcelebıkatıp celebıunuverstesı ataturkegetım hastenesınden aldım raporu

arkadaslar vergı ındırımınden yaralanıpta emeklı ola varmı var sa ne yapmamız gerekıyo emeklı olmak ıcın
    - zeki1965, in 2 years
  • Arkadaşlar ben geçen hafta sağlık kurulunu aradım bana ,ocak ayında gelen raporları yazıyoruz dediler ona göre hesabınızı yapın bende benim raporum martta ulaştı size dedim , o zaman bir ay sonra arayın dediler

Selim kardeş sana bayağı olmuş bir anormallik var seninkinde sen iyice araştır raporunu ben geçen hafta aradım ocak ayında gelen raporları yazıyoruz dediler

ZEKİ Kardeş ankaradan onaylandımı raporun ayrıntıları verirsen sevinirim
    - BODO, in 2 years
  • oıcay kardes onaylanırsa ulastırrım ben sıbısten bakıyorum malıye bakanlına yazı gonderıldı beklenıyo dıyor
    - zeki1965, in 2 years
  • merhaba,

ankaraya giden raporu düşürmeye yetkileri olmayacakmış. hastaneden verilen raporlar gecerliymiş deniliyor. iyi de zaten raporlarımız daha Ankaraya gitmeden hastane tarafından düşürülüyo ( yeni ölçüt sayesinde) oranları düşürebilmek için değilmidir ki elimizdeki süresiz raporalrı gidin yenileyin demeleri. ozaman Ankaranın düşürme yetkisi yok sözü boşa çıkmıyormu? bence cıkıyo. hiçbir kıymeti kalmıyo.
    - calinan, in 2 years
  • ne kanun çıkarsa çıksın her zaman bu ülkede bürokrasi bir açık bulur ve o açığı keyfi veya kendi istediği şekilde yönlendirir bunu sakın unutmayın BURASI TÜRKİYE kraldan çok kralcı vardır.
    - BODO, in 2 years
  • KASIM-ARALIK da vergi indirimine bas vurupta sonucu gelen oldu mu arkadaslar neden bu kadar uzadı :(
    - muhabetci, in 2 years
  • Kalp pilim değiştiği için evde raporlu halde yatarkene şirketten aradılar. Benim vergi indirirmimde sonuclanmış. Yüzde yüz raporumla yüzde 60 vergi indirimi almış bulunmaktayım. Darısı diğer dostlarımın başına.
    - apprentice, in 2 years
  • Murat kardeş hastane yüzde kaç verdi ankara kaç onayladı ve kaç günde sonuçlandı açıklarsan sevinirim bilgimiz olması açısından
    - BODO, in 2 years
  • Kardeş numune bana yüzde yüz verdi kalp yetmezliği+no kompaction kmp+icd pace maker takıldı ve EF 35-40 olarak ölçüldü.

Geçen sene taa mayıs ayında numunenin raporuyla başvurdum orayı kabul etmedi tekrar beni Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine sevk etti.

Orada işlemler tam 6 sürdü. ocakta kağıdım maliyeye ulaştı. İşte ocaktan bu yana kadar bekliyordum. Daha yeni sonuçlanmış.
    - apprentice, in 2 years
  • Kardeş numune bana yüzde yüz verdi kalp yetmezliği+no kompaction kmp+icd pace maker takıldı ve EF 35-40 olarak ölçüldü.

Geçen sene taa mayıs ayında numunenin raporuyla başvurdum orayı kabul etmedi tekrar beni Ankara Atatürk Eğitim Araştırma Hastanesine sevk etti.

Orada işlemler tam 6 sürdü. ocakta kağıdım maliyeye ulaştı. İşte ocaktan bu yana kadar bekliyordum. Daha yeni sonuçlanmış.
    - apprentice, in 2 years
  • Bugün başvuru için topkapıdaydım.1 ay başvuruları sonuçlanmış.5 ay gibi bir süre verildi.
    - mssql, in 3 years
  • Arkadaşlar sizin burada yazdıklarınızı görünce baya bir gözüm korktu. Bende Vergi dairesi sevki sonucu hastaneden 10.04.2013 tarihinde %50 kardiyolojiden rapor aldım Ankara dan cevap gelmesi 2-3 ay sürer dediler beklemedeyim inşallah uğraştırmazlar.
    - huseyinb80, in 3 years
  • AliTezel.com - zrlye vergi indirim belgesi mjdesi -- Teekkrl Mula (http://www.alitezel.com/index.php?sid=yazi&id=6082)

bu yazıyı okumadınızmı artık oranlar düşürülmeyecek ve merkez sağlık kurulu kaldırılımış.Artık iş tamamen hastanede bitecek yüzde kırk alırsak bu oran daha düşmeyecek.
    - mtunc52, in 3 years
  • mtunc nasıl artık raporlar düşürülmeyecek. hastane zaten rapor verirken düşürüyo. yeni özürlülük ölçütüne göre. 2 yıl önce %45 verilen rahatsızlıga yeni yönetmeliğe göre % 20 veriyo doktor . ellerindeki ölçüte göre. . Ankaraya gitmesine gerek yok. yeniden rapor istemelerinin nedeni ne sanıyorsunuz. benim elimde 2005 sürekli raporum var %45 olan. adam git yeni al diyo. hastaneye gittiğimde oranlar değişti sana versem versem % 20 --25 diyo. ee ben iyileştimmi? yok hayır . hastalıgım daha da ilerledi ama oranlar iyileştirdi.
    - calinan, in 3 years
  • Yani denilen şu ki hastaneden bir şekilde %40 al tamam.Olay budur.Daha önceden hastaneden raporu almak bir zulumken birde Ankaranın düşürmesi olayı vardı.Şimdi en azından hastaneden aldığımız raporun oranı düşürülmeyecek.Yani iki engel vardı önümüzde bire düştü onu demek istedim.30 Mart ta Resmi Gazetede çıkan yeni kanuna göre böyle olmuş.Ha bu bir rahatlık veriyormu asla benim %42 olan raporum en fazla %25 ediyor malesef birde bunu düzeltseler sorun kalmayacak.Benimde durumum sürekli ve ilerleyici ama adamlar yeni raporları kabul ediyorlar malesef.
    - mtunc52, in 3 years
  • Valla benim raporum yüzde 100 idi hakem hastane ki, biliyosunuz kihakem hastane raporu verdimi iş biter. Onu kabul etmeyeceksen o zaman o hastaneler neden hakem hastane. Üniversite hastanelerini hakem hastane tayin et iş bitsin.
    - apprentice, in 3 years
  • Arkadaşlar şubat ve mart aylarında ankara sağlıkkurulundan raporu oanyalananlar ayrıntıları ile paylaşsın lütfen
    - BODO, in 3 years
  • Merhaba;

Ocak ayında &41 ile raporum çıktı fakat hala vergi indirimi ile bir sonuç yok ayrıca SİBİS sitesinden kontrıl ettiğimde başvuru kaydı alındı yazıyordu
    Şimdi ise hastaneye sevkedildi rapor bekleniyor yazıyor bu nedemek bilgisi olan varmı
    - engtra, in 3 years
  • arkadaslar hastanıye sev edıldı dedıyı zaman rapor hastanede demektır malıye bakanlına yazı gonderıldı dedıgı zaman malıye bakanlına gıtmıstır yanı ankarada onaylanacak demektır benımkı 73 gun oldu gıdelı yuzde atmıs rapor aldım bende sonuc beklıyorum

bende sıbısten bakıyorum engtra arkadasım ınsallah onaylanır
    - zeki1965, in 3 years
  • elimde 2005 süresiz raporum oldugu halde vergi indirimi için bende şubatta gitmiştim hastaneye. sibis e bakıyorum ama hiçbisey yazmıyo. 2009dan sonra basvurular kimlik no ve soyadı ile sorgulama yapabilirsiniz yazıyo. başka hiçbir bilgi yok :(
    - calinan, in 3 years
  • arkadaslar ben bu nuaraları 3 gundur sureklı arıyorum ys meskul yada acan olmuyo bu neden bunu ogrenmenın baska bır yolu yok mu
    - galatasaray64, in 3 years
  • 4 ay oldu, ses seda yok rapordan :)

Kaç ay daha bekleriz merak etmeye başladım :)
    - Mami Junior, in 3 years
  • bende aynı sıkıntı var .hayırlısı diyelim Muhammet arkadaşım:)
    - kader1, in 4 years
  • 4 ocakta gönderdiğim %40(şeker+göz) raporum. %40 onaylanmış olarak 2 gün önce şirkete geldi.

Ama hala belge eve gelmedi. Vergi indirimi sonucunun biri çalıştığım firmaya birisi de eve gelmesi gerekli değil mi?
    - karademir10, in 4 years
  • selamlar bana vergi dairesinden söylenen vergi indirimi sonucu sadece işyerine gönderiliyormuş..
    benim raporumda ankaraya 22 şubatta ulaştı, bir hafta ön ce telefonla ulaştım ve 20 gün sonra tekrar arayınız dediler..
    - mehmetegeocal, in 4 years
  • Bugun eve de gelmiş evrak, bilginize...
    - karademir10, in 4 years
  • arkadaşlar dün ankarayı aradım ocak ayı raporlarını yazıyoruz dediler ocak ayında gönderilipte raporu onaylanan arkadaşlar ayrıntıları ile yazsın lütfen raporlarda yine eskisi gibi oynama indirim falan yapılıyor mu bilelim.

Arkadaşlar raporu ocak ayında anakaraya ulaşanlar dönmeye başlamış ayrıntıları paylaşırsanız sevinirim.
    - BODO, in 4 years
  • 6 ayda tekrar heyete gönderme kararı alabilmişler.Bu muayenelerin ne kadar zor olduğu hakkında bir fikre sahipler mi acaba?yok ben ısrarla oradaki heyete muayene olmak istiyorum madem onlar yetkili bu konuda.O yönde bir dilekçe vermeyi düşünüyorum zaten uzatacaklar bu konuyu ben de uzatayım bari.
    - elif74elif, in 4 years
  • 2013 vergi indirimi sonuclanan var mı...
    - muhabetci, a year ago
  • 2013 vergi indirimi sonuclanan var mı...

var.

yazmıştım 5-6 mesaj yukarıda.
    - karademir10, a year ago
  • 22 Ocak 2013 de gönderdim. Hafta başında İzmir vergi dairesini aradığımda, Aralık ayına ait evrakların geldiğini söylediler. 15-20 gün sonra tekrar aramamı istediler.
    - bezgin2, a year ago
  • sa arkadaşlr 4,15 olmuştu başvuralı bugun ardım bayan açtı tlefonu ismimi sordu soyledim ismimi gonderdiğimde 82 raporum 82 olarak tamalndı diyordu bayan sizce neanlama geliyor 82 olarak onaylanmışmı 22 nisada tamamlanımış diyordu ordaki bayan nezman gelir acaba

82 olarak onaylamışsa kaçıncı derece olarak geçr

hala inanmıyorum ama bekliyorum inşalah bir yanlışlık yoktur
    - hakan_tatlı, a year ago
  • hakan_tatlı;

Hakan bey hangi telefon numarasından ulaştınız 3 aydır ulaşamıyorum,telefonları açan yok, Ne olur açsalar telefonuda bir iki kelime nolur yani..nolur ki.Vallaha iyi olur..bu sayfaları hiç mi devlet ten yetkili okuyan yok...Fıratın kenarında kuzum kayboldu..nerdesin hz.ömer..adli ilahi sormazmı bunlardan bunu.
    yokmu bir tane Allah'ını seven bir yetkili duyun sesimizi artık.Onurlu duruşumuzdan sanılmasın ki uysal koyunuz.Engelliler'in sesini duyunuz artık,hafta yaklaşıyor,bir iki kelami söz,tamam,bakın görünüz.....ömür dediğin nedir ki işte geldi ve gidiyor.
    - castabala, a year ago
  • 03124150307 ara hemde cavap veriler artık sibis diye bişeye katdetniyorlar

o numarayı ara şimdi daha yeni ardım açtılar benimkide çımış

82 olarak yolamıştım 82 olarak onayalmışlar çok mutluyum
  • arıyorum cevap vermiyorlar siz nasıl ulaştınız bilgi verir misiniz
    - ahmetacar_45, a year ago
  • 03124153207 daha yeni aradım dunde ardım çıkıyor

sık sık dene

dedim ordaki hanıma sibis bakıyoruz yanıt yok dedki artık kayd etmiyoruz sibisi nezman başvurmuştunz cevap yaz
  • 1 martta başvurdum sık sık arıyorum şimdi meşgul gibi çalıyor
  • tama
    bak ara meşklden sonra çalar çalar sonra derki ardığınz abone cevap vermiyor der ama kapatma band kaydından sonra terkar çalmaya başlıyor
  • arkadaşlar şimdi ankara ile görüştüm şubat ayı raporları yazılıyormuş şuanda ben 6 martta gönderdim önümüzdeki salıya sizinkide çıkabilir dediler bilginize
    - BODO, a year ago
  • benim de 13 marta gitmiş 10 güne kadar çıkar haftaya arayın dediler
  • 3124153203-04-05-06-07 sürekli ara aradığınız abone cevap vermiyor desede kapatma bekle ben 3 denemede ulaştım.

Arkadaşlar raporu onaylananlar paylaşsın lütfen
    - BODO, a year ago
  • BODO KARDEŞİM EMEĞİNE SAĞLIK.Bizi canlı tutarak ümidimizi arttırıyosun.Forumumuza da başarılarının devamını diliyorum.
    - castabala, 10 months ago
  • 03124153207 şimdi görüştüm mart ayına başlanmış bilginiz olsun.
    - mssql, 9 months ago
  • mssql;

Mart ayına derken ?
    Mart ayında başvuranlarınmı?
    - Mami Junior, 9 months ago
  • Mami Junior;

Mart tarihli dilekçeler.Ben 25.04.2013 tarihli dilekçe verdim.Bana 6 hafta sonra sizin işlem biter dendi.
    - mssql, 9 months ago
  • 11.12.2012 tarihinde gelirler vergi dairesine raporumu kendi elimle ulaştırdım hala cevap yok .:confused:
    - kader1, 9 months ago
  • kader1;

Bende aralığın son haftası verdim belgeleri, hala ses seda yok.

Ne yapmamız lazım ?
    - Mami Junior, 9 months ago
  • evet bende sımdı aradım ulastım. mart ayına başlanmış en gec 15 gun ıcınde sonuclanır dedıler.

aslında subatın ılk haftası basvurdum ıstanbula..ıstanbulda bunu taaa bır ay sonra gondermıs..bu nasıl bır burokrası anlamıs degılım.
    - ugir, 9 months ago
  • mart 2013 tarihinde vergi indirimi için başvurmuştum sonucu bu gün geldi %45 aynen onanmış ama gelen yazıda süre belirtilmemiş sürelimi süresizmi bide ankara maliyeyi aramayın boşuna kendinizi üzmeyin çünkü ben dün aradım raporunuz daha çıkmadı dediler fakat bu gün elime ulaştı ankaradan kocaeliye çıkarcıkmaz uçarak geldi herhalde
    - OMER_İSTANBLUE, 9 months ago
  • kardeş bu sibis dedigin siteden açamıyorum sistemi neden acaba bilgi vermiyor
    - 36ozer, 9 months ago
  • sibis benim bildiğim izmire ait bende kocaelinden başvurdum benim başvurumda görünmüyordu.
    - OMER_İSTANBLUE, 9 months ago
  • anladım sagol kardeş ya...
    - 36ozer, 9 months ago
  • subatın cevabı gelmedı beklıyoruz marta nasıl baslamıslar
    - zeki1965, 9 months ago
  • mssgl bende martın 6 sında başvuru yaptım kabul olmuş seninde 19 gün fark var arada haziranda geçer seninki para alman benim haziranın 6 sında verilcek hem toplu para hemde hazian ayı maaşı 5 maaş
    - dua20, 9 months ago
  • bende yaklaşık 2 ay önce engelli indiriminde faydalanmak için başvuru yaptım raporumu verdim dilekçemi yazdım hala sonuç yok memur olarak çalışıyorum bir de başvurum sonuçlanmadan başka bir kuruma geçiş yaparsam burada da başvurum geçerli olur mu yoksa yeni kuruma geçtiğimde tekrar mı maliyeye sakatlık indirimi için müracaat etmeliyim .allah hepimizin yüzüne baksın.
    - idare1984, 9 months ago
  • Sibis te de bi şey çıkmıyor, test aşamasındadır yazıyor zaten.
    Fake bi site falan olmasın.
    - Mami Junior, 8 months ago
  • Durmak yok , hezimete ve eziyete devam... Hedef 2023 ...
    - seranko, 8 months ago
  • sa kardeşim artık sibise eklemyeceklrmiş
    - hakan_tatlı, 8 months ago
  • arkadaslar sıbıs sadece ızmırde var benımkı ızmırde ben bakıyorum malıye bakanlına yazı gon derıldı cevap beklenı yo dıyor
    - zeki1965, 8 months ago
  • Arkadaşlar şimdi aradım ankarayı mart 6 da ulaştı raporum oraya mayısın 21 den sonra arayın dediler bilginize
    - BODO, 7 months ago
  • arkadaslar raporumuz onaylanırsa emeklılık ıcın neyapmamız gerekıyor bılgısı olan lar arkadaslar
    - zeki1965, 7 months ago
  • Raporun eline geldiğinde onunla beraber sgk ya gidip emeklilik işleri bölümüne dilekçe veriyorsun zeki
    - BODO, 6 months ago
  • kasımın 2 de bas vurdum halla gelmedi nerde kaldı bu yaaaaa.. :((
    - kalpsizsevgilim, 5 months ago
  • Anladığım bazı raporlar erken bazıları geç bakılıyor.Bunun sebebi bölüm farklarından olabilir.Mesela ortopedik, kardiyoloji,psikolojik vs...Bu bölümlerin bazılarında uzman eksikliği varsa bekletiyor olabilirler.Bariz belli olan raporlar hariç.
    - mssql, 5 months ago
  • tesekür ederım olcay kardes
    - zeki1965, in 3 months
  • Bunu duyunca biraz rahatladım, yalnız değilim demekki :)
    - Mami Junior, in 4 months
  • Arkadaşlar bende 18 yıllık Tip 1 diyabetliyim. Kamuda memur olarak çalışıyorum.Vergi indirimi için rapor almak istiyorum bana ne yapmam nereye başvuru yapmam konusunda yardımcı olurmusunuz.
    - Ayşegül*, in 5 months
  • calıstin yerden calısıyor belgesı alcan malıye bakanlına varcan vergı ındırımın den yaralanmak ıstıyorum deyecen sızı ıstedınız hastanıye veya onların gonderdı hastanıye bas vurcan heyete gırcen onlar durumuna gore heyet rapor vercek
    - zeki1965, in 5 months
  • arkadaşlar bu evraklarımız tam olarak il saglık bakanlıgı kurulunamı yoksa merkez saglık kurulu neresi adres olarak bilen varmı saygılar....
    - 36ozer, in 5 months
  • Teşekkür ederim.
    - Ayşegül*, in 6 months
  • Ayşegül senin merkez sağlıkla işin yok sevk aldığın kurum gönderiyor gerekli yere
    - BODO, in 7 months
  • arkadaşlar şuan hangi aya bakılıyor yakın zamanda telefonla ogrenen oldu mu malum cevap bulmak cok zor oluyor telefonlara bakılmadığı ıçın
    - galatasaray64, in 10 months
  • az önce konustum benim raporum 19 martta gıtmıstı, 2 hafta sonra ara dedıler,bazı arkadasların kasımda gönderıp halen sonuc bekledıgınden bahsettım,ortopedı doktoru olmadıgı ıcın öyleymıs,doktor gelmıs,hem öncekılere hemde yenı gönderılenlere baktıkları ıcın bu kadar uzun surmus, yani ortopedıden muzdarıp olanlarınkınede bakmaya baslamıslar,salı ve persembe gunlerı varmıs kurul
    - hersey_sensin, in 10 months
  • tesekkurler
    - galatasaray64, in 10 months
  • Arkadaşlar mart ayında raporu ankaraya ulaşıpta onaylananlar var mı paylaşalım bilgileri lütfen
    - BODO, in 10 months
  • Ben 415 li numaraların hepsini arıyorum ama cevap veren yok. Sabah öğle akşama doğru ama daha hiç cevap alamadım. Ulaşanlar hangi numaradan ulaşıyorlar acaba?
    - apollonx, in 11 months
  • 08:30 da 03124153207 bu numaradan bilgi al.
    - mssql, in a year
  • işlem bitmiş ama sonucu ve oranı goremıyorum dedı konustugum kadın.. 0 312 415 32 07 no dakı hanım daha dogrusu..nasıl goremıyor anlamıyorum acıkcası.dıger numaraların dun den berı hırs yaptım sureklı arıyorum acan yok!!!
    - ugir, in a year
  • Arkadaşlar şimdi görüştüm sağlık kurulu ile 6 martta oraya ulaşan evrak hala sonuçlanmamış
    mart ayında oraya ulaşıpta sonuçlanan arkadaşlar var mı paylaşalım lütfen
    - BODO, in a year
  • BODO;

bodo ilk başvurun ne zamandı?
    - ugir, in a year
  • uğur 6 martta evrağım ankaraya giriş yaptı
    - BODO, in a year
  • hemen hemen aynı ozaman..2 martta benımkı gırıs yapmıs.ılk basvurum subatın 7 sıydı.
    - ugir, in a year
  • Bende 2013 ocak ayının ilk haftası başvuru yaptım.Cevabım halen gelmedi.Maliyeye soruyorum 1 ayda sürer 1 yılda sürer diyor.Ankarada görev yaparken 3 ay içinde sonuçlanıyordu.Yozgatta görev yaparken başvuru yaptım cevap gelmedi.Yarın ilk işim verdiğiniz numarayı aramak olacak..
    - anestezi18, in a year
  • Adalet...güzel bir kelime............içi dolu olursa.
    men bilmezem nedir bre gardaş bu ADALET dediğin.

Dosyanızdan bir kere evrak ın vs.'nin yinelenmesi istensin, küçücük bişey farketmez...nolur biliyormusunuz...3 ay demek...hooooop dosyaların en altına gittiniz demek....hafazan ALLAH bir daha bir tahlil yinelettirirler insana...hoooooop bir 3 ay daha ...yeniden ,yine dosyaların en altına..tamamı zaman kazanmak...bu gün git (yarın gel'e kurban olurum) 3 ay sonra gel x2= 6 ay veya x 3=9 ay..eline sağlııııııııııık......HasbünALLAH ve ni'mel vekkil.
    - castabala, in a year
  • Bu gün saat 15 ten 16.30 'a kadar merkez salık kurulunu aradım hiç ara vermeden bir allahın kulu açıpta ne istiyorsun demedi bu kadar vijdansızlık olurmu ya kaç 3. Ay oldu rapor çıkmadı birde tellere cevap vermiyorlar
    - BODO, in 2 years
  • arkadaslar ben aradım ulastım bayan cıktı su an fızlan dırmıslar telefonu baska yerlere yonlendırdı acmöadılar daha sonra arayın dedıler bır gun once aradım bayan dedıkı ya nı persembe gunu aradım su an evrak yazıyorlar dedıler
    - zeki1965, in 2 years
  • memurun evrak yazmadığı gün mü var ? memur hergün evrak yazar...engellide her gün mail yazar ne farkı var....
    her gün yazıyoruz,ömür yazmakla geçiyor, (sözüm memura) hızlandırmışlarmış...hepsi laf hepsi güzaf.
    yorulduk...
    bıktık...
    usandık...
    gına geldik...
    kal geldi...
    agaç olduk...
    tiksindik...
    baydı artık...
    yeter yav...
    çıldırdık...
    Allah aşkına ve rızasına duysun biri artık sesimizi...
    Adil,yasal, insani ( ne demek se insani ,ne insanı ya hu,insanlığımız mı kaldı,insan kelimesinin bizi bağlamadığını hepimiz biliyoruz,şahsım adına ben böyle düşünüyorum. ) ve kanuni hakkımızı istiyoruz...
    Adaletse adalet Ömeeeer,Ömeeeeer adli ilahi sormazmı zannettin Ömeeeeer.
    HasbünALLAH ve ni'mel vekil.
    Kendi adıma diyorum,zırlayıp oturuyorum ve ölümü bekliyorum,umutsuzum.
    adına sağlık kurulu denen bir kurulun aylardır (dogru değilmi 3-4-5 ay toplanamadı memur yok diye,kapatalım mı o zaman dükkanı, ne demek memur yok doktor yok...ne demek.) Bimere yazsan nolacak ha nolacak,örnekleri dolu ,nolacak.
    Bütün bunlara ragmen haddini aşmamalısın ,nolur biliyormusunuz...eyvah eyvah düşünemiyorum bile,adamın dumanını çıkarırlar,vay senmisin,
    Ey Allah'ım senden başka nemiz var,vallahi kimsenin lütfuna ihtiyacımız yok,Yardım et ya RABB ,hakkımızı istiyoruz,
    hiçmi AİLE Bakanlığı okumaz ,MALİYE bakanı bu kadar mı duygusuz,nerdesiniz YÜCE insanlar,MÜHİM adamlar,VİCDANI KURUMUŞTA BİR DAMLA SU ÇIKMAZ ACIMASIZLAR NERDESİNİZ.,birisi sayın başbakana haber versin 1 dakka da çözer bu sorumsuzluğu,Vallahi çözer billahi çözer,HABERİ YOKTUR BU DURUMDAN.
    ANKARA MALİYE SAĞLIK KURULCULARI yeter yav,nesiniz ali kıran baş kesenmi,6 ay 8 ay 10 ay da bir rapor karar baglanmazmı ne yapıyorsunuz siz,bu işin mahkeme yolu açık değilmi ne diye bekleniyor,yok şu şunu dedi yok BU bunu dedi nedir bu zavallılık, ankara sağlık kurulunu, maliye bakanlığını ,telefona çıkmayanını, arayanı azarlayanını MAHKEMEYE VEREMEZMİYİZ,OLAMAZMI BÖYLE BİŞEY,İbreti alem için bize yol gözterecek bir avukat yokmu şunu bir görüşelim.
    - castabala, in 2 years
  • BODO;
    telefon numaralarının hıc bırıne yanıt verılmıyor..anladıgım kadarıyla santralden kapatmıslar..yoksa bu kadar kısıden bırı mutlaka dusurmus olmalıydı.2 gun once bımer e sıkayette bulundum bu durumla ılgılı umarım bır netıce alırım.ben 3 gundur sureklı arıyorum hırs yaptım resmen:D parmaklarım kas yaptı:D

zeki1965;
    konustugunuz bayan muhtemelen sonu 07-08 no ıle bıten numarada onu dusurmede sorun yok hemen acıyor:) ama goremıyorum..bakamıyorum gıbı seyler dıyıp baskasına aktarıyor..benım ıslem sonucum bıtmıs dıyor olumlumu olumsuzmu dıyorum..onu goremıyorum tc den bakamıyorum dıyor:)bence bosa maas alanlardan bır tanesı!
    - ugir, in 2 years
  • arkadaşlar lütfen sakin olalım.Bu çektiğimizin hepsi devletin planlı işleyişidir.sanmayınki aksaklık nedeni ile bu raporlar çıkmıyor. bu telefonlar açılmıyor.bimer denen kısma gelince buda kandırmacadır. şurda bimere yazıpta bir sorunu halledilen varmı. giriyor sisteme evrağın şu aşamada diyor , sana diyormuki tamam senin evrağın geç kalmış hemen evrağını hallediyorum diyor mu. sadece oyalıyor uyanın artık.enggeli yasası çıkarmış güya hangi birisi uygulamada söylermisiniz. son yasadan uygulamaya tabi olan var mı evrak ank sağlık kuruluna gitmeden onaylanan has raporu aynen kabul edilen.kısacası her şey engelliye engeller çıkarmak için düzenlenmiş . burası türkiye sakın unutmayın. güya e- devlet uygulamasına geçmişiz hani nerde hala neden kağıt parçaları ile uğraşıyoruz.benim hastaneden çıkan evrağım neden e- imza ile gerektiği yerlere anında ulaştırılmıyor.isteseler anında benim bağlı olduğum gelirler idaresinede gönderirler ank merkez sağlık kurulunuda. ama yapmıyorlar çünkü devletin al-i menfeaatleri söz konusu 6- 7 ay bazende 1 yılı bulan sallamalar oluyor. bu süre zarfındada 10.000 den fazla kimseye en az yani
    maaş vermemiş olacak ki bunuda kar sayıyor. gerisini siz düşünün işte martın 6 sında ankara varan evrağımdan hala ses seda yok telle cevapta alamıyoruz. enggeliye engellere devam.
    - BODO, in 2 years
  • öylesine karışık bir engelli oranı cetveli var ki doktorlar bile hesaplamalarla uğraşmamak için geçiştiriyorlar.vergi indirimi almak için raporu alıyorsun merkez sağlık kuruluna gidiyor 4-5 aydan erken sonuç gelmiyor Allah'dan bilgisayar diye bir şey var eğer bilgisayar olmasaydı sonuçları ne kadar zamanda alırdık bir düşünün. adam 80 günde devri alem diye kitap yazmış helal olsun adama ve hayal gücüne,bizlerin rapor sonuçlarının gelmesinden bile kısa bir zaman dilimi;ayrıca rapor sonucu gelene kadar 5 katlı bir bina rahatlıkla dikilebilir,hacca gidip gelinebilir,dünya turuna çıkılabilir.... bunları uzatmak mümkün dedimya Allah'dan bilgisayar diye şey var yoksa halimizi düşünebiliyormusunuz.:)
    erken emeklilik veya vergi indirimi gibi hakların para uğruna hiçe sayıldığını düşünüyorum.nedenmi? 100 kişi erken emekli olsa ve 1000 lira maaş bağlansa ayda 100.000 eder 10 ay bu insanların emeklliğini geciktirsen alsana 1.000.000
    - angara, in 2 years
  • Arkadaşlar mart ayında raporu ankaraya ulaşıpta kuruldan geçen var mı öğrenebildiniz mi paylaşalım lütfen
    - BODO, in 2 years
  • Bodo aralık 2012 de gitti %60 raporum haziran ayına gireceğiz hala ses yok.izmirde oturuyorum sibis ten (izmir verg. Da. bşk. sitesi) ara ara takip ediyorum maliye bakanlığına yazı gönderildi cvp bekleniyor yazıyor...verebilecek cevap bulamıyorlar galiba:mad: Angara nın dediği gibi 6 ayda apartman dikilirken bunlar bir raporu cevaplandıramıyorlar.eksik bulgular veya başka bir olumsuzluk dahi olsa posta, telefon var veya interneti,maili var geri dönüşte yapmıyorlar fakat heyete girerken tüm bilgileri alıyorlar adresine kadar...
    - Nostradamus, in 2 years
  • ben de ızmırde gırdım aynen malıye bakanlına yazı gonderıldı cevap beklenıyo dıyor martın altısın da ankarıya ulasmıs benımkı kalpten ızmırlı kardes sız rapor han gı rahatsızlıktan aldınız
    - zeki1965, in 2 years
  • halen bir ses seda yok.
    - ugir, in 2 years
  • Raporum %81 olarak onaylandı şubat ayında basvuru yapmıştım
    - poliyana, in 2 years
  • tebrikler..gozun aydın nasıl ogrendın?
    - ugir, in 2 years
  • beni 6 ay sonra tekrar hastaneye gönderdiler sadece eksik tetkik tamamlanacaktı güya ama hastane öyle olmaz baştan dedi yine aynı işkence muayene olduk ne var ne yok tetkik ekledim ister dikkat etsinler ister etmesinler.Bu arada hastane rapor oranımı bana söylemedi vergi dairesine ne gidecek bilmiyorum.tekrar giden arkadaşlar siz rapor oranınızı nasıl öğrendiniz?
    - elif74elif, in 2 years
  • arkadaslar tekrar selam..az önce vatandaki yere uğradım..bizzat gidip sordum halen daha sonuç yok..ne zaman sonuçlanacağıda belli değilmiş.
    - ugir, in 2 years
  • Elif hastane o raporun en az bir nüshasını sana vermeliydi . Istersen alabilirsin

No name senin zannettiğim kadarı ile ortopedik durumun var ondan geç kalmış olabilir
    - BODO, in 3 years
  • iş yerime yazı geldi bir nushayıda deftardarlıga verilmiş
    - poliyana, in 3 years
  • umarım bızımkıde kısa surede gelır artık
    - ugir, in 3 years
  • bu sonucu gıdıp ankara dan merkezden ogrenebılıyor muyuz ve yakın zamanda arayan var mı acaba hangı aya bakılıormus
  • Galatasaray şuanda mart ayında oraya ulaşan raporlara bakılıyormuş
    - BODO, in 3 years
  • Sealam bu eksik yazı dedikleri ne oluyo nasıl nereye geliyor ne yapmam lasım bilen varmı arkadaşlar buqun aradım eksik bişler var dedi tam olarak anliyamadım
    - muSti_muSti, in 3 years
  • Mustafa raporunda bulgular tam olarak belirtilmemiş seni tekrar hast sevk edecekler yazı geldiğinde tekrar sevk alıp hastaneye sevk alacaksın

Arkadaşlar mart ayında ank ya raporu ulaşıpta onaylanan var mı lütfen paylaşalım
    - BODO, in 3 years
  • 31 ocak ta qöndermişler eksik yazı yı bu kadar zaman oldu halla gelen giden bişe yok bu kadar çekermi evragın ankradan gelmesi
    - muSti_muSti, in 3 years
  • tesekkurler bodo
  • selam arkadaşlar ben kendi iş yeri olan 1 kişiyim usta öğretici belgelerim vardır iş yerimin dışında herhangi bir inşaatta çalışabiliyorum mesleğim inşaat elektrik ciğim ben vatandaşın verdiği bir iş üzerine çalışırken merdiveni elektrik direğine dayadım ve merdivene çıkarken belirli bir mesafeden düştüm sigorta dan gelen yetkili şahız düşmeme ve kaza lan mama rağmen iş kazası olarak saymadı ben bu durum karşısında mağdur oldum ve doktorun bana verdiği %62 raporum vardır bu durumda malulen emekli olabilir miyim. tarafıma bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden tşk ederim.
    - cvnksn, in 3 years
  • batuhanan malıye caljsan ve sıgortalıysan once ıs yerın den calıstına dahıl belge alacan belgeyle vergı da ıresıne gıdecen ver gı ındırımınden yaralanmak ıcın senı ıstedın hastanıye sevk edecekler rapor vercekler onlar gon derecekler yuzde 62 raporunu ne zaman aldın bılmıyorum yenı rapor ıstertler
    - zeki1965, in 4 years
  • arkadaşlar güncel bir bilgi paylaşayım.Şubat ayındaki başvurum sonuclanmıs..20 mayısta istanbula gonderılmıs..30 mayısta ıstanbula gırıs yapmıs..sonuc olumlumu olumsuz mu dıyorum ısyerınıze kagıt gelecek o zaman gorebılırsınız yada 1 hafta sonra internetten dosya numaranızla bakıp gorebılırsınız dıyorlar.yahu bu sonucu ogrenmek ne zor ıs..kabul oldumu olmadımı bunu soylemek bu kadarmı zor..herseyımı goruyorlar bır sonucu goremıyorlar bu tutarsız bır durum?
    - ugir, in 5 years
  • ugir;

Hangi site bu acaba, link verebilir misiniz? Birde dosya no'muzu nereden öğrenecez, başvuru yaptığımız vergi dairesinden mi?
    - apollonx, in 5 years
  • bu istanbul için geçerli bir uygulama apollonx..kocaelinde gecerlımı bılmıyorum.. :: İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI :: (http://www.ivdb.gov.tr) sagda evıss takıp dıyor.dosya numarasını basvurdugun yerden alıyorsun.

sonucunun olumsuz oldugunu ogrenenler evrak dırek sızemı geldı yoksa ısyerınızemı geldı?olumlu olanlarınkı mı dırek ısyerıne gıdıyor.
    - ugir, in 5 years
  • Uğur kardeşim benimkide 6 martta ulaştı ankaraya 27 mayısta istanbula gönderilmiş yani ankarada dosya kapatılmış bu gün görüştüm ankara ile banada aynısını dediler sonucu vermediler buda devletin bir taktiği
    - BODO, in 5 years
  • BODO;

yani artık işyerimize gelecek kagıdı bekleyecegız...elden de teslım etmıyorlarmıs!
    - ugir, in 5 years
  • zeki1965 Ortopedik engel rahatsızlığımdan aldım fakat halen maliyeden ses yok

BODO;
    Olcay kardeş neden böyle oluyor ki ortopedik raporları ayrıcamı inceliyorlar acaba ? bazı arkadaşlar 2013 te müracaat etmiş sonuçları gelmiş nasıl bir iştir bu anlayamıyorum koskoca kurulda ortopedi doktorumu yoktur..Birde bazı arkadaşlar kurul kalktı artık direk bulunduğun ildeki vergi dairesi onaylayacak ankaraya gitmeyecek diyorlar bu konuda bilgin varmı ?
    - Nostradamus, a year ago
  • sa arkdşlr 5850 gun bağkurum var 6 ayda sskdan var vergi indrimi geldi :82 olarak ama ben bağkur uzerinden emkliliğe baş vurdum 5510 saylı kanuna gore yarın kurula çağrdılar devlet hastanesinden sizce emekli olma şansım yuzde kaç ama hastalığım doğuştan hemofili b kan hastalığı phtılaşma olmuyor o yuzden emekli olabilirmiym doğuştan hasta olmam engel mi emkli olmama tş cv ltfen

evt kardeşim sonç geldi .82 olarak gonderdiğim raporum aynen onaylanamış
  • Uğur 2012 nin son aylarından itibaren 2013 mart 15 e kadar ortopedi dru yoktu ondan kaynaklanıyor büyük bir ihtimallle
    - BODO, a year ago
  • BODO;

benım ortopedılık bır durumum yoktu..herneyse artık ısyerıne gelınce sonucu gorecez bakalım..umarım aksı bır durum olmaz...
    - ugir, a year ago
  • 12 şubatta yaptığım başvuru bugun itibari ile olumlu bir şekilde sonuçlanmıştır. darısı bekleyen arkadaşlarımın başına.
    - canseven, a year ago
  • canseven sonucu gelen kağıttan mı öğrendin yoksa tel ilemi öğrendin birde has ile kurul arasında raporun puan farkı varmı paylaşırsan bizimle seviniriz
    - BODO, a year ago
  • 14 şubat 2013 de başvuru yaptığım vergi indiriminden telefonla mayıs 21 de postaya verildiği ve vergi indiriminden faydalandığım söylendi vergi dairesinin göndereceği güne kadar yinede merakta olacağım umarım herkesin raporu çabucak onaylanır ve istediği gibi gelir arkadaşlarım sevgiyle kalın
    - hunterrock11, a year ago
  • eve gelen kağıttan öğrendim. rapor oranımda fark yok. 2010 tarihli sürekli raporum vardı onu göndermiştim.
    - canseven, a year ago
  • hem eve hem iş yerinemi kağıt gönderiyorlar?
    - ugir, a year ago
  • Benim ocakta gitmişti işlem görüyor dediler by ne demek
    - NSBMEHMET, a year ago
  • Şubat ayında baş vurdum ama hala sonuçlanmadı... Aradım ama cevap verilmiyor. Bugün bir kez de maliyeye soracağım...
    - <<ömür>>, a year ago
  • merhaba dostlar, bugun adana vergi dairesine tlf açtım subat 22 de ankara ya gönderilen yüzde 48 oranlı raporum aynen onaylanmış .adana vergi dairesi tarafından işyerime postalanmış,bugün yarın ulaşır dediler,çok sevindim,bekliyen arkadaşlara allah yardımcısı olsun..
    - mehmetegeocal, a year ago
  • Arkadaşlar Selam,
    22 Ocak ta müracaat ettiğimiz ( %51 rapor ile) vergi indirimi, Bugün telefonla aradığımda; rapor %51 sürekli olarak sonuçlanmış. İşyerinize bugün posta yoluyla gönderildi 2-3 hafta içerisinde size ulaşır dendi.

Allah herkese sabırlık versin.
    - bezgin2, a year ago
  • bende bunu anlamıyorum..sıze bılgı verıyorlarsa bıze neden vermıyorlar..neden ya bılgı verılsın herkese yada verılmesın..
    - ugir, a year ago
  • Uğur anlaşılan senle bana bilgi vermediler
    - BODO, a year ago
  • Peki sonucu eline geçenlerin :: İSTANBUL VERGİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI :: (http://eviss.ivdb.gov.tr/) ekranında ne yazıyor ?
    - mssql, a year ago
  • ya az once bır daha bır musterım vardı gıtmısken ugrayım yok abı solemıyorlar..dedım devlet sırrımı bu yahu..sızden bılgıyı ısteyen evragı ısleme koyduran benım..ver bana nushasını sonra ısemı gonderecen eve mı gonderecen naparsan yok ama yok arkadas ıadelı taahutlu postayı bekleyecen...15 gune gelır dıyor..gelsın bakalım..valla bodo devlete ısın dustumu bın pısman oluyon.
    - ugir, a year ago
  • Sayın bakanımız bu konuda ne düşünüyor?
    Forum yetkili Moderatör arkadaşlar bir ilgilenseniz,bir sorsanız,yetkililere bir ulaşsanız...
    şu şunu dedi, bu bunu dedi ile olmaz bu iş.
    - castabala, a year ago
  • ee bir sen sor bakalım ne dıyecekler sana..ınsanlar duyduuklarınnı soyluyorlar..
    - ugir, a year ago
  • selam 2 ay oldu ses seda yok ariyorum telefonu acanda yok bu isler ugandada dahahizli oluyor
    - keremöz, a year ago
  • ömür raporunda ortopedik durum varmıydı

Iki ay daha erken biz 5 aydır bekliyoruz
    - BODO, 11 months ago
  • Benim raporuma cevap geldi bugün, rapordaki bilgiler yeterli görülmemiş tekrar almamı talep etmişler.
    6 ay bekle sonuca bak :mad:
    - Mami Junior, 11 months ago
  • posta ıle mı geldı muhammet kardes?yoksa yerınden mı ogrendın..vardır bır hayrı sıkma canını.
    - ugir, 11 months ago
  • Muhammet raporun hastaneden yüzde kaçtı ve neyle ilgiliydi neden kabul etmemişler ve nasıl öğrendin paylaşırmısın bizimle
    - BODO, 11 months ago
  • Demiş ki ugir ;

ee bir sen sor bakalım ne dıyecekler sana..ınsanlar duyduuklarınnı soyluyorlar..

Yanlış anlamak için çok mu gayret sarfediyorsun ugir kardeş,(Aman biri yanlış bişey söyle se de hemen çıkışsam,kavga başlasın hemen huzursuzluk başlasın diye ön yargın zirve de nedir bu tahammülsüzlüğümüz,toplum olarak nereye gidiyoruz.)
    o şunu ,bu bunu dedi derken ankara sağlık kurulunu, istanbul veya benzeri vergi dairelerinden memurlarımızın söylemlerine sitemimizi ,durumu neticelense bile söylemeyen " evrakını gönderdik gelince işyerin sana sonucu bildirir diyenlere üzüldüğümüzü kastediyorum.
    Burada arkadaşlarım tabii ki duyduklarını söyleyecek,neyin gayretini,mücadelesini,çalışmasını veriyoruz zannediyorsun.
    İnsanlar birbirlerinin motivasyonunu bozacak işler yapmaya bayılıyorlar.Ugir kardeş,kardeşim,Allah yardımcımız olsun.
    Hepimizin morale ihtiyacı var,
    aslında bu durum birazda beklemenin ve belirsizliğin stresinden kaynaklı,
    Sabır,ne denebilir ki başka.
    - castabala, 11 months ago
  • Raporda, engelliliğimi ifade eden bulgularım tam ve açık ifade edilemediğinden anlaşılamamıştır, bu yüzden tekrar alınması diye bir yazı var.
    %80 rapor oranım vardı.
    - Mami Junior, 10 months ago
  • Mami Junior;

Çok soru sorduk size fakat benimde ufak 2 sorum vardı.
    Hangi branştan raporunuz vardı ?
    Birde raporu sevkle mi yoksa kendi müracaatınızla mı aldınız ?
    - mssql, 10 months ago
  • Mami Junior (http://www.engelliler.biz/forum/members/12516.html)

engelliniz neydi?
    - BelginCan, 10 months ago
  • Sol diz üstü ampute, sağ düşük ayak.
    - Mami Junior, 10 months ago
  • arkadaşlar eşimin raporu 31.05.2013 tarihinde kocaeli vergi dairesine gelmiş ve o gün iş yerine postalamışlar bilginize 3 ay geçti
    - serkanmalkoc, 10 months ago
  • serkanmalkoc (http://www.engelliler.biz/forum/members/52446.html) engeli neydi ve ne zaman ankaraya ulaşmış..
    - BelginCan, 10 months ago
  • Arkadaşlar az önce vatandaki gelirler idaresini aradım 27 mayısta ankaradan çıkan raporum dün itibarı ile maliyeye gelmiş ama malesef sonuç söylemiyorlar yine daha yazmadık bir ay içinde iş yerinize sonuç gelecek diyorlar.
    - BODO, 10 months ago
  • Bodo sen ne zaman vergi dairesine başvuru yaptın
    - reletec, 9 months ago
  • 16 kasımda
    - BODO, 9 months ago
  • castabala kardeş..bizim sitemimizde devletin kurumuna ve calısanına zaten..bızlerde burda bıze soylenenlerı soyluyoruz..haklı oldugun nokta herkese farklı bır seyler soylemelerı..
    - ugir, 9 months ago
  • bende 31 mayıs itirabiyle izmirde başvurdum ve sibisten baktıgımda maliyeye yazı gönderilecek yazıyordu, şimdi ise (Maliye Bakanlığına yazı gönderildi. Cevap bekleniyor) şeklinde yazıyor ,sanıyorum ki işte bu cevabın gelme süresi 4-5 ay sürecek doğrumu anladım :eek:
    - muzy1, 8 months ago
  • Böbrek nakilliydi BelginCan ankaraya ne zaman ulaştığı hakkında bilgi sahibi değilim çünkü çok aradım açan olmadı bende sinirden aramayı bıraktım
    - serkanmalkoc, 7 months ago
  • bende 17 .4. 2013 cevizlibah vergi dayresine verdim tasinmisler aksaraya vatan caddesine ve 29.4.2013 ankaraya yollamislar bugun 46 gün oldu bekliyorum benim engelim %52 göz oranda düşme olursa nasil bir yol izlemem gerek bunun için yardimci olursaniz sevinirim tsk ler arkadaslar
    - keremöz, 7 months ago
  • işyerine postalanma konusunda bılgı edınen varmı?
    - ugir, 7 months ago
  • Yok kardeşim kimse bilgi vermiyor.devlet sırrı verirlerse devlet mekanizmaları çökecek sanki
    - BODO, 7 months ago
  • valla bı ıkımız bılgı alamadık pes valla.
    - ugir, 7 months ago
  • BODO;

Evet ortapedik durum vardı. cevap bugün geldi kurumuma hastaneden adlığımı raporun oranını aynı şekilde onayladılar.
    - <<ömür>>, 7 months ago
  • <<ömür>>;
    Başvuru tarihiniz neydi acaba ?
    - mssql, 7 months ago
  • mssql;

14/02/2013 rapor tarihim. 24/05/2013 tarihinde de gelir idaresi başkanlığı kahramanmaraş evrgi dairesine yazmış. Kahramanmaraş vergi dairesi bugün 10.06.2013 tarihinde yani bugün kuruma evrakı getird.
    - <<ömür>>, 7 months ago
  • Arkadaşlar ankaradan raporunun sonucu dönenler lütfen paylaşsın

ömür sonuç ne paylaşırmısın lütfen
    - BODO, 6 months ago
  • Benim ki olumlu sonuçlandı. Hastaneden aldığım raporu aynen onaylamışlar.
    - <<ömür>>, 6 months ago
  • 29.01.2013 tarihinde başvurdum %58 özrüm var Ankara aynen onaylamış.Evrak işyerine göndermiş bekliyorum.
    - MTUYSAL, 6 months ago
  • arkadaşlar olayı şöyle düşünün, binlerce kadro engellilere tahsis edildi ve göreve başladılar, şimdi bu arkadaşların hemen hemen hepsinin raporu Ankarada görüşülüp karara bağlanacak, hal böyle iken de aşırı bir yığılma var, ben bir Maliye çalışanı olarak raporların görüşüldüğü birimin şube müdürü ile görüştüm, maalesef yapacak bir şey yok bekleyecez. Bende yıllar sonra kendi raporumu gönderdim vergi indiriminden faydalanmak için, 18 nisanda ellerine geçmiş ve bu gün itibariyle 6 haftalık daha bekleme süresi olacak. geliş sırasına göre alıp değerlendiriliyormuş. saygılar.
    - UZAKLAR, 6 months ago
  • Uzaklar süre tamamda sonuçlanan raporun içeriğini söylemiyorlar sanki devlet sırrı bizim sıkıntımız orda
    - BODO, 6 months ago
  • ImageShack® - Online Photo and Video Hosting (http://imageshack.us/content_round.php?page=done&id=4tHcmpumlaWvlq2Sm6OZ4u_J1pHV480)
    - fatihsan 55, 6 months ago
  • Ankaradan raporu gelen arkadaşlar paylaşalım bilgileri lütfen
    - BODO, 5 months ago
  • malesef henuz gelen bır evrak yok
    - ugir, in 5 months
  • selam,
    bende geçen yıl başvurdum raporu mrkz sağlık kurul eksik bilgi diyerek geri yolladı tekrar muayene oldum ek rapor 15 mayısda merkez sağlık kuruluna ulaştı şimdi merakla bekliyorum 2 ay daha beklerim yazılanlara göre ikinci kez merkez sağlık kuruluna gönderipde cevap gelen var mı?
    - sakarya61, in 5 months
  • benım evramı postaya verdık dıyorlarr ayın 2 unde gelen evrak yok..duıyorumkı kayıt numarası ne ptt den sorgulatayım yok bızde dıyor..bımere basvurmustum vay efendım neden bımere basvurmusum...terbıyesızlık paraylamı ıste!
    - ugir, in 6 months
  • Seninle hemen hemen aynı tarihte geldi benimkide daha işlem yapılmadı diyorlar az önce aradım
    - BODO, in 6 months
  • Bir hafta önce sibis ten baktığımda işlemler tamamlandı yazıyordu evrak halen ulaşmadı işyerime.. konak verg dairesinden balçovaya bir haftada gelemiyor

<<ömür>>;

Ömür hanım hayırlı olsun. Bende ortopediden heyete girdim /60 oran verdiler fakat film veya benzeri grafi falan çekmediler gerek yok durumun belli zaten dediler şu an,işyerime, gelecek evrağı bekliyorum.. Siz heyete girdiğiniz zaman,film çekilip ölçüm vs. Yapıldımı bende ortopediden girdim,heyete.
    - Nostradamus, in 6 months
  • Solunum testi yaptılar... Film çektiler..
    - <<ömür>>, in 7 months
  • Bulunduğum ildeki vergi dairesini aradım /60 olarak onaylanmış:-) darısı bekleyen tüm arkadaşlarıma..5 yıllık uğraştan sonra.-... Evraklar çalıştığım işyerinin merkezi istanbulda,olduğu için istanbula gönderilmiş.. Dostlar emeklilik işlemlerimi başlatmam için nasıl bir yol izlemem gerekiyor çalıştığım yere evrakların gelmesini beklemelimiyim yoksa,sigortaya gidip dilekçe mi vermem gerekiyor?
    - Nostradamus, in a year
  • gozun aydın.
    - ugir, in a year
  • Sağolasın kardeşim inş.bekleyen diğer arkadaşlarında güzel haberlerini alırız.
    - Nostradamus, in a year

Comment